V našem domově pro seniory se ve dnech 27. a 28. července 2022 ve spolupráci s firmou SCHREIBER uskutečnil GIVING DAY. Jedná se o aktivitu, která je založena na principu dárcovství, dobrovolnictví, štědrosti a dobrých skutků. A právě v rámci této aktivity navštívili náš Domov zaměstnanci firmy SCHREIBER a věnovali nám a našim klientům nejen svůj čas, energii, ale také potraviny.

Již první den se s velkým odhodláním pustili zaměstnanci firmy Schreiber do výmalby chodby v přízemí naší budovy. Obavy o výsledku byly zajisté na obou stranách – přeci jen zakrýt bílou barvou zeď, na které se již v minulosti podepsalo několik různých odstínů (naposledy v tónu sytě žluté) není nejjednodušší úkol. Ale zaměstnanci Schreiberu se této práce zhostili s velkou zodpovědností a naše chodba díky nim vypadá opět přívětivě a čistě.

Následující den se kromě výmalby chodby a jejímu následnému úklidu zaměstnanci Schreiberu věnovali také seniorům – klientům našeho Domova. U kávy a moučníku si popovídali, upekli společně linecké, zahráli hry, zazpívali si, zatančili… Strávili krásné chvíle plné pohody a radosti.

Tato spolupráce s firmou Schreiber byla kromě výše zmíněných aktivit založena také na potravinové pomoci. Všem klientům byly předány různé potraviny a také výrobky této firmy, jenž má sídlo v Severní Americe a je vedoucí značkou pro zákazníky v oblasti sýrů, nápojů a jogurtů. Klienty tento krok firmy Schreiber potěšil a z předaných potravin měli velkou radost, což ostatně mohli i sami sdělit samotnému vedení firmy, které nás osobně také navštívilo.

Čas, energie, vlídné slovo a darované potraviny vnesly do našeho domova pro seniory pocit ulehčení a radosti. Velmi tak zaměstnancům této firmy děkujeme a těšíme se na případnou další spolupráci a společné aktivity.